Proces tworzenia się zmarszczek nie zawsze można zahamować. Właściwa pielęgnacja, odpowiednia dieta, oraz zdrowy styl życia służą jedynie opóźnieniu ich pojawienia się. Jednak kremy, maski czy nawet dermokosmetyki nie są w stanie odwrócić upływającego czasu. Z pomocą przychodzą metody medycyny estetycznej. Jedną z popularniejszych są iniekcje z botoxu.
Botox – czyli inaczej toksyna botulinowa – jest podawany w formie zastrzyków.

 

Efekty iniekcji z botoxu.

Pomaga w zredukowaniu zmarszczek mimicznych. Zabieg polega na wstrzyknięciu małej ilości preparatu w wybrane miejsca (najczęściej wokół oczu, ust oraz w okolicach poprzecznych zmarszczek na czole), i trwa od kwadransu do około pół godziny. Zwykle odbywa się bez znieczulenia. Pierwsze efekty zabiegu są widoczne po około 2 dniach, natomiast całkowity rezultat można podziwiać po tygodniu. Możliwe jest zredukowanie mimicznych zmarszczek aż o 80 procent. Niestety – efekty nie są permanentne i po około 4 – 5 miesiącach kurację trzeba powtórzyć. Oczywiście po zabiegu konieczne jest też stosowanie środków ostrożności – jak ograniczenie ekspresji mimicznej, spanie w określonej pozycji, unikanie przez pewien czas nadmiernego wysiłku fizycznego itp.

Przeciwwskazania.
Do wykonania zabiegu botoxem istnieją również przeciwwskazania. Nie powinny nań decydować się : kobiety w ciąży, karmiące piersią, a także cierpiące na choroby układu nerwowego, sercowo – naczyniowego, osoby chore na Alzheimera czy zażywający leki na serce. Przy wstępnej rozmowie ze specjalistą dobrze jest wymienić przyjmowane leki – aby wykluczyć ewentualne powikłania po zabiegu. Choć bowiem skutki uboczne występujące po zastrzykach z botoxu mają charakter przemijający, mogą jednak być źródłem dyskomfortu dla pacjenta. Mogą one powodować m.in. wiotczenie mięśni, opadanie powiek, łuków brwiowych czy niewielkie krwiaki w okolicach iniekcji. Koszty zabiegu różnią się w zależności od obszaru występowania zmarszczek, zamykając się w przedziale od 200 do 1200 złotych.

Udostępnij :)

Comments are closed.