Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem występującym w ludzkim ciele. Stanowi on wypełnienie przestrzeni międzykomórkowej. Kwas ten wiąże wodę w skórze właściwej. Niestety, z wiekiem ilość kwasu w skórze maleje, co wiąże się z powstawaniem zmarszczek.
Na szczęście kwas hialuronowy można stosować również jako środek pielęgnacyjny – i to pod różnymi postaciami (począwszy od tabletek, poprzez kremy, a na iniekcjach skończywszy). Kwas hialuronowy jest składnikiem m.in. kremów przeciwzmarszczkowych, niestety pod tą postacią ma dość znikomą skuteczność.

 

Iniekcja z kwasu hialuronowego.

Można również zdecydować się na iniekcje z kwasu hialuronowego – metoda ta jest bardziej kosztowna ( od ok. 400 do nawet 5000 złotych), niemniej pozwala cieszyć się efektem wygładzenia zmarszczek przez około 6 – 12 miesięcy. Na rynku dostępny jest także kwas hialuronowy w tabletkach. Ogólnie rzecz biorą, preparaty z jego zawartością (w różnym natężeniu) umożliwiają: kompleksowe nawilżenie skóry, wzrost jej elastyczności, ułatwienie procesów regeneracji i gojenia się naskórka a także wzmocnienie jej zewnętrznych warstw. Dzięki kwasowi hialuronowego można również opóźnić procesy starzenia się skóry, dodać jej blasku oraz poprawić jej koloryt. Przy pomocy iniekcji z użyciem tej substancji można zredukować widoczne zmarszczki (w większości płytkie, mimiczne).

Inne zastosowanie kwasu hialuronowego.

Kwas hialuronowy ma jednak zastosowanie nie tylko w medycynie estetycznej. Preparaty z tym składnikiem są również pomocne w leczeniu podrażnień narządu wzroku. Kwas jest bowiem składnikiem filmu łzowego, stąd płyny do soczewek oraz krople do oczu zawierają jego pochodne. Kwas hialuronowy jest również stosowany w leczeniu zaburzeń słuchu, w reumatologii czy ginekologii. Korzystnie wpływa na proces gojenia się ran oraz regeneracji wrażliwych powierzchni tkankowych. Jest zatem substancją o bardzo szerokim zastosowaniu, nie tylko w kosmetologii.

PODZIEL SIĘ: