Chirurgiczne usuwanie zmarszczek

W miarę upływu lat nasza skóra zdradza coraz większe tendencje do wiotczenia, opadania oraz utraty sprężystości. W wyniku zmian hormonalnych, prowadzonego trybu życia, a przede wszystkim zmian w strukturze skóry (spadek ilości włókien kolagenowych) pojawiają się zmarszczki i bruzdy. Czasami nie wystarczają już naturalne sposoby pielęgnacji, kolejne przeciwzmarszczkowe preparaty nie przynoszą efektów a wizja powtarzania zabiegów medycyny estetycznej średnio co pół roku nie wydaje się nam specjalnie kusząca.

 

Zabieg chirurgiczny; czy operacja?

Wtedy rozwiązaniem może być chirurgiczne usunięcie zmarszczek. Lifting twarzy (czyli face-lift) można wykonać w każdej klinice chirurgii plastycznej. Należy jednak podkreślić, że nie jest to już zabieg kosmetyczny, ale regularna operacja. Wykonuje się ją w znieczuleniu całkowitym lub pod narkozą. Przed operacją (co najmniej przez 6 godzin) nie należy jeść, pić ani palić papierosów.
Operacja trwa zwykle około 3 – 4 godzin, polega na podniesieniu skóry twarzy, konieczne są również nacięcia. Zazwyczaj wykonuje się je we włosach w okolicach skroni, poza uchem, wokół ucha – przy czym szczególną uwagę zwraca się na to, aby blizny po zagojeniu były mało widoczne. Po wykonaniu nacięć skóra jest oddzielana od mięśni oraz tłuszczu i naciągana. Nadmiar zostaje usunięty. Następnie zszywa się całość. Po operacji pojawia się lekki obrzęk (który znika maksymalnie po 4 tygodniach).

 

Hospitalizacja.

Konieczna jest hospitalizacja, która trwa zazwyczaj około 2 dni, resztę rekonwalescencji można odbywać w domowym zaciszu. Początkowo konieczne jest stosowanie opatrunków (bandaży), a okres regeneracji po zabiegu obejmuje około 2 tygodni. Konieczne jest zachowanie ostrożności co najmniej miesiąc po zabiegu (która polega m.in. na unikaniu wysiłku fizycznego, zmiany opatrunków). Ceny operacji wahają się od 3000 do 15 000 złotych, przy czym część klinik umożliwia również system płatności ratalnej.

PODZIEL SIĘ: