Dobry sposób na kreatywność. Kobietom się spodoba!

obry sposób na kreatywność
Tamara Bellis z Unsplash

Świat ciągle pędzi na przód, a kariera zawodowa stawia nam duże wymagania. Niejedna kobieta jest dziś znacznie silniejsza od mężczyzny, ma dużą motywację do działania, jest zdeterminowana i chce dążyć do celu. Aby droga do awansu była krótsza, potrzebna jest kreatywność.

Świetnym sposobem na zwiększenie swojej kreatywności, jest dobre samopoczucie. Nie każdy wie, że humor i radość skutecznie wspomagają procesy myślowe i pozwalają na relaks, a także wyzbycie się schematów oraz poszukiwanie nowych, lepszych rozwiązań.

Dzieci myślą kreatywnie, dzięki zabawkom, które rozwijają ich wyobraźnię. My, jako ludzie dorośli, również możemy wykorzystywać zabawę, by wspomóc swoje myślenie. Nie chodzi tu o to, by w pracy mieć pod ręką pluszowe maskotki. Na początek wystarczy kartka papieru i kolorowe kredki.

Rysuj, gryzmol, rób bazgroły

Malowanie gryzmołów zwiększa kreatywność – tak wykazały badania. Jeśli podczas narady w pracy, zaczniesz nieświadomie rysować coś na kartce, nie miej wyrzutów sumienia – dzięki temu, będziesz bardziej twórcza i zyskasz nowe pomysły .

Rób bazgroły przez 10 minut, używając różnokolorowych kredek. Pracujesz w grupie? Niech Twoi współpracownicy, także zaczną malować na kartce. Wasze dzieło, wywieście na tablicy, a po 2 dniach przeanalizujcie tę niestandardową notatkę. Następnie postarajcie się poszukać w niej rozwiązania i odpowiedzi na pytanie. Takie gryzmoły naprawdę mogą okazać się pomocne.

Użyj kredki do pisania notatek

Zmieniaj kolory, wedle swojego podejścia do tematu. Zdenerwowana? Użyj czerwieni. Odprężona? Sięgnij po zieleń lub błękit. Na osobnej kartce, zapisz wszystkie skojarzenia i ciekawe pomysły, jakie przyszły Ci do głowy, podczas tworzenia notatek za pomocą kredek. Może kilka tych idei, zrewolucjonizuje świat?

Odżywiaj swój mózg i jednocześnie chudnij

Postaraj się usprawnić cały układ nerwowy. Jak to zrobić? Wystarczy wybrać odpowiedni suplement diety, czyli taki, który zawiera substancje wspomagające pracę mózgu. Najlepiej sprawdzą się w tym przypadku takie składniki, jak np. Cytryniec chiński, Żeń-szeń indyjski czy Żeń-szeń syberyjski. Oprócz tego, korzystnie na mózg działa Bacopa monnieri, Yerba Mate, Gotu Kola, Różeniec górski i L-teanina.

Jeśli szukasz odpowiedniego suplementu diety, który pomoże Ci myśleć kreatywnie, możesz wypróbować SlimXL Smile, jeden z trzech preparatów kuracji odchudzającej SlimXL. Brytyjska firma Supplements XL wprowadziła na rynek produkt, który zarazem odchudza, oczyszcza i poprawia nastrój oraz koncentrację. Ta kuracja odchudzająca jest jedyna w swoim rodzaju, bowiem pozwala nie tylko osiągnąć szczupłą sylwetkę, ale też zyskać doskonały humor i usprawnić układ nerwowy.

PODZIEL SIĘ: