Jak opóźnić proces STARZENIA się skóry

Oznaki starzenia najprędzej stają się widoczne na skórze. Chcąc opóźnić ich pojawienie się, należy nieco zmienić swój styl życia oraz traktować skórę z większą troskliwością niż dotychczas.

Preparaty przeciwzmarszczkowe.

Skóra jest wspierana przez trzy białka – kolagen, elastynę i keratynę. Z wiekiem ich ilość maleje, a wraz z nią zmniejsza się jędrność, elastyczność i nawilżenie skóry. Wówczas konieczne jest dostarczenie jej aktywnych składników pod postacią preparatów przeciwzmarszczkowych. Bardzo pomocny może okazać się kolagen naturalny. Preparat zawiera kolagen i elastynę oraz jest bezpieczny dla skóry. W przeciwieństwie do popularnych kremów i innych kosmetyków, zawiera znacznie więcej kolagenu, dlatego daje lepsze efekty. Warto stosować go zamiast kosmetyków na noc.
Inne składniki aktywne pożądane w kremach przeciwzmarszczkowych to kreatyna i kwas foliowy. Kreatyna poprawia odżywienie i ukrwienie skóry . Odpowiada za transport i magazynowanie substancji odżywczych i tlenu. Kwas foliowy bierze udział w regeneracji i odnowie komórek skóry. Działając razem, ujędrniają skórę oraz zmniejszają zmarszczki. Jeżeli są dostarczane cerze regularnie, chronią ją przed uszkodzeniami zewnętrznymi spowodowanymi zanieczyszczeniami i słońcem.

Zmiana stylu życia.


W zwalczaniu zmarszczek pomoże także zmiana stylu życia. Każdy dermatolog potwierdzi, że najlepszym sposobem na opóźnienie procesów starzenia się skóry jest unikanie nadmiernego opalania się. Dobry krem z filtrem przeciwsłonecznym oraz okulary przeciwsłoneczne pomogą ochronić cerę także przed przebarwieniami. Równie ważna jest codzienna pielęgnacja skóry, której podstawę stanowi odpowiednie nawilżanie. Warto wesprzeć działanie kosmetyków zdrową dietą. Spożywanie dużej ilości wody mineralnej jest bardzo pomocne w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia. Warzywa i owoce są natomiast bogatym źródłem antyoksydantów zwalczających wolne rodniki. Tajemnicze antyutleniacze to minerały i witaminy, które skutecznie opóźniają procesy starzenia, likwidując szkodliwy wpływ wolnych rodników.
Po okresie menopauzy, stan skóry może znacznie się pogorszyć, pomimo stosowania się do powyższych wskazówek. Przyczyną jest zmniejszenie poziomu hormonów, które dostarczają składników odżywczych skórze. Można temu zapobiec, stosując kosmetyki zawierające fitoestrogeny. Są to substancje pochodzenia roślinnego działające podobnie do kobiecych hormonów, stąd ich nazwa. Bogatym źródłem fitoestrogenów jest soja, którą powinno się włączyć do codziennego jadłospisu.

PODZIEL SIĘ: