Kosmetyki z kolagenem

Kolagen to naturalny składnik naszej tkanki łącznej. Białko to odpowiada m.in. za elastyczność skóry (ale także za dobrą kondycję stawów a nawet jest składnikiem rogówki oka). Z wiekiem – włókien kolagenowych zaczyna jednak ubywać, wskutek czego pojawiają się pierwsze oznaki starzenia w postaci zmarszczek. Na szczęście – niedobory kolagenu można uzupełniać zarówno dzięki rozmaitym suplementom diety, jak i profesjonalnym preparatom kosmetycznym, czy też zabiegom w gabinetach medycyny estetycznej.

 

Kolagen morski w kosmetykach.

Dawniej przy wyrobie kosmetyków stosowano kolagen pochodzenia świńskiego lub bydlęcego, obecnie jednak korzysta się z kolagenu morskiego (ze skóry i łusek ryb). Kolagen nie tylko stymuluje syntezę kolagenu oraz elastyny, a także wspomaga proces zagęszczania i odnowy skóry, nawilżając ją dodatkowo. Kosmetyków z kolagenem wyróżnić możemy na rynku wiele rodzajów. Zazwyczaj preparaty te zawierają dodatkowo elastynę oraz składniki witaminowe (A,E), a także łagodzące (panthenol). Wpływ kremów (serów, oraz maseczek) z kolagenem na skórę jest udowodniony – wnikają one w głąb naskórka wspierając wiązanie wody i nawilżenie skóry.
Działanie kremu także pobudza ponad to odbudowę komórek skóry.

 

Regularne przyjmowanie kosmetyków.

Tylko regularne stosowanie kosmetyków przynosi jednak optymalne efekty. Warto stosować preparaty nawet kilka razy dziennie. Warto pamiętać również o kilku zasadach: przede wszystkim nie stosujemy nadmiernej ilości kremu, nakładamy go zawsze na oczyszczoną i suchą skórę (ale bez stosowania toników czy innych zawierających alkohol preparatów), i dokładnie rozsmarowujemy aż do wchłonięcia (delikatny masaż jest wręcz zalecany) – następującego już po 2 minutach. Do skutków ubocznych zastosowania kolagenowych preparatów może należeć efekt „ściągnięcia skóry”. Nie jest on zbyt uciążliwy, a do jego zniwelowania wystarczy delikatne natłuszczenie skóry (jeśli oczywiście ściągnięcie to powoduje dyskomfort).

PODZIEL SIĘ: