Usuwanie zmarszczek mimicznych
Zmarszczki są problemem nie tylko matron w średnim wieku. Pierwsze oznaki tego, że nasza skóra traci jędrność pojawiają się już w okolicach 25 roku życia. Zmarszczki mimiczne, bo o nich mowa, są wynikiem wykonywanych na co dzień ruchów mięśni twarzy. Mają tendencje do „atakowania” zwłaszcza okolic oczu (tzw. kurze łapki) oraz czoła.
Jak ograniczyć głębokość zmarszczek?
Niestety – nawet przy maksymalnych (i absurdalnych) ograniczeniach mimiki – zmarszczek tych nie sposób uniknąć. Można jednak ograniczać ich głębokość, poprzez stosowanie się do zasad prawidłowej pielęgnacji. Należą do nich: nawilżanie skóry (od zewnątrz i od wewnątrz), stosowanie bogatej w mikroelementy diety, ruch na świeżym powietrzu oraz unikanie promieniowania UV (stosowanie kremów z filtrami) oraz używek (zwłaszcza nikotyny mającej wręcz zabójczy wpływ na kondycję skóry). Zmarszczki mimiczne mogą przybierać różny poziom zaawansowania – od niewidocznych delikatnych bruzdek, do głębokich widocznych niemal przez cały czas. Warto jest dbać o profilaktykę zmarszczek mimicznych już od początku, z czasem bowiem mogą się one pogłębiać i wymagać coraz bardziej inwazyjnych metod pielęgnacji.
Redukcja zmarszczek mimicznych.
Zmarszczki mimiczne mogą być redukowane na wiele sposobów. W pierwszych fazach ich powstawania wystarczy stosowanie preparatów kosmetycznych z witaminą E, zawartością kwasu hialuronowego czy kolagenu oraz alg (kremy ,maseczki, sera, mgiełki itd.).Działanie kosmetyków wspomaga dodatkowo delikatny masaż przy ich aplikowaniu. Kiedy zmarszczki mimiczne są bardziej widoczne – to znak, że można zdecydować się na zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej. Należą do nich np. peelingi kawitacyjne lub chemiczne, fotoodmładzanie, mikrodermabrazja czy zastrzyki z kwasu hialuronowego. Każda z tych metod wymaga jednak rozważenia wszystkich za i przeciw, poznania ewentualnych przeciwwskazań. Dobrze jest skonsultować się w tej kwestii ze specjalistą.