Jakie zabiegi pomogą pozbyć się zmarszczek na szyi?
Klasycznym błędem popełnianym przez wiele kobiet jest pomijanie pielęgnacji skóry szyi, podczas gdy wymaga równie dużej troski co skóra twarzy. Zmarszczki są tego konsekwencją, jednak można im zaradzić stosując odpowiednie zabiegi.
Mezoterapia.
Jedną z najbardziej popularnych metod jest mezoterapia. Należy do profilaktycznych działań zmniejszających objawy starzenia się skóry. Zabiegi polegają na stosowaniu preparatów zawierających substancje rewitalizujące i regenerujące. Stymulują metabolizm komórek, zwiększając produkcję kolagenu i elastyny. Jeżeli mezoterapia jest stosowana profilaktycznie, wykonuje się ją raz na miesiąc, natomiast w przypadku intensywnego wygładzania zmarszczek konieczne jest wykonywanie zabiegu co dwa tygodnie przez dwa miesiące.
Peeling chemiczny polega na nałożeniu na skórę szyi preparatu zawierającego substancje pobudzające produkcję kolagenu i elastyny oraz mającego zdolność do przenikania wgłąb skóry. Najczęściej stosuje się kwas glikolowy produkowany na bazie trzciny cukrowej oraz inne kwasy owocowe występujące w naturze, znane pod nazwą AHA. Duże zastosowanie mają również preparaty przygotowywane na bazie kwasu trójchlorooctowego. Seria peelingów wpływa korzystnie na odnowę naskórka i skóry, a oznaki starzenia są zlikwidowane. Należy do najmniej kosztownych zabiegów przeciwzmarszczkowych, gwarantujących odpowiednią pielęgnację dojrzałej skóry.
Mikrodermabrazja polega na mechanicznym złuszczaniu obumarłych komórek naskórka, dzięki czemu skóra wygląda zdrowo i promiennie. Zaleca się wykonywać zabieg raz w tygodniu przez dwa miesiące. Do jego przeprowadzenia wykorzystuje się specjalne urządzenie, które jest wyposażone w głowice ścierające pokryte mikrokryształami diamentu. Efekty są znacznie lepsze niż w przypadku peelingu chemicznego, ponieważ zabieg oczyszcza skórę, wygładza jej powierzchnię, spłyca zmarszczki i rozjaśnia przebarwienia.
Technologia światła.
Fotoodmładzanie za pomocą urządzenia IPL polega na wykorzystaniu zaawansowanej technologii światła. Pobudza ona komórki skóry do produkowania kolagenu i elastyn, dzięki czemu napięcie i elastyczność skóry są poprawione. Płytkie zmarszczki są wygładzone, a przebarwienia mniej widoczne lub całkowicie zlikwidowane. Fotoodmładzanie opóźnia proces starzenia się skóry, dlatego uchodzi za najbardziej efektywny zabieg. Nie ma przeciwwskazań do łączenia go z pozostałymi zabiegami odmładzającymi i rewitalizującymi skórę. Nie należy wykonywać zabiegu przed przyjęciem lub innym ważnym wydarzeniem. Po zabiegu mogą pojawić się lekkie zaczerwienienia, po których później nie ma śladu. Po kilku dniach od wykonania zabiegu skóra może lekko się łuszczyć. Kolejną wadą tej metody są duże koszty, które wynikają z tego, że pełne leczenie składa się z 4 – 6 zabiegów wykonywanych co trzy tygodnie. Niemniej jest to najbardziej skuteczny zabieg w walce ze zmarszczkami szyi.
Jeśli skóra szyi jest zmęczona, sucha, zwiotczała i pozbawiona zdrowego kolorytu, poleca się zastosować dwufazowy lifting, składający się z fazy eksfoliacyjnej i mezoterapii igłowej. Pierwszy etap polega na złuszczeniu zrogowaciałego naskórka, dzięki czemu skóra zostaje oczyszczona, a zmarszczki wygładzone. Dodatkowo produkcja kolagenu i elastyny ulega zwiększeniu, co korzystnie wpłynie na jej regenerację i poprawę napięcia skóry. Drugi etap polega na podaniu składników odżywczych, które intensywnie ją nawilżą i odżywią, poprawiając jędrność i elastyczność.