Mikrodermabrazja – bezpieczny peeling, który odmładza

Peelingi chemiczne budzą pewne obawy wśród kobiet o delikatnej skórze. Świetną alternatywą jest dla nich mikrodermabrazja.

Mikrodermabrazja jest peelingiem ułatwiającym przenikanie substancji odżywczych do skóry przez usunięcie naturalnej bariery, jaką jest warstwa rogowa naskórka. W efekcie otwarte pory i mieszki wlosowe bez trudu wchłaniają preparaty kosmetyczne. Mikrodermabrazja jest bardzo precyzyjnie wykonywana, dzięki czemu zdrowe komórki skóry nie ulegają uszkodzeniom.

Kryształy korundy do peelingu.

Polega na poddaniu skóry działaniu silnego strumienia kryształów korundu wyrzucanego pod ciśnieniem z głowicy aparatu bezpośrednio w kierunku skóry. Podczas zabiegu stosuje się trzy rodzaje kryształów, a mianowicie o wielkości 100, 130 lub 180 mikronów. Kryształy korundu mają gładką powierzchnię i nie wywołują reakcji alergicznych. Działają przeciwbakteryjnie, dlatego też mikrodermabrazja jest polecana osobom cierpiącym na trądzik. Wiele gabinetów kosmetycznych, chcąc obniżyć cenę zabiegu, stosuje zamienniki korundu, którymi są kryształy chlorku sodu, wodorowęglan sodu i tlenek magnezu. Mają nieco gorsze właściwości ścierające, dlatego efekty zabiegu są gorsze. Końcówka z podciśnieniem usuwa zużyte kryształy i framenty naskórka oraz lekko unosi i wygładza skórę poddawaną zabiegowi. Niektóre aparaty do wykonywania mikrodemabrazji są wyposażone w dodatkowy system ssący, który steruje strumieniem kryształów. Efektem zabiegu jest usunięcie zewnętrznej warstwy naskórka i przyspieszenie naturalnego procesu złuszczania.

Kiedy dokonać zabiegu mikrodermabrazji.

Jednym ze wskazań do wykonania zabiegu jest nadmierna suchość skóry i pojawianie się zmarszczek związane z przyspieszonym starzeniem się skóry. Proces ten jest spowodowany nadmierną ekspozycją na słońce. Mikrodermabrazja pobudza komórki skóry i przyspiesza jej odnowę. Zwiększa produkcję kolagenu i elastyny. Jest jednym z najmniej inwazyjnych zabiegów odmładzajacych, dlatego cieszy się dużym zainteresowaniem. Wadą zabiegu jest natomiast ryzyko pojawienia się działań ubocznych, takich jak zaczerwienienie, pieczenie obrzęk i nadwrażliwość na światło słoneczne. Mikrodermabrazja nie jest polecana osobom, które cierpią na choroby skóry i naczyń krwionośnych.

 

PODZIEL SIĘ: