Botox

Proces tworzenia się zmarszczek nie zawsze można zahamować. Właściwa pielęgnacja, odpowiednia dieta, oraz zdrowy styl życia służą jedynie opóźnieniu ich pojawienia się. Jednak kremy, maski czy nawet dermokosmetyki nie są w stanie odwrócić upływającego czasu. Z pomocą przychodzą metody medycyny estetycznej. Jedną z popularniejszych są iniekcje z botoxu.
Botox – czyli inaczej toksyna botulinowa – jest podawany w formie zastrzyków.

 

Efekty iniekcji z botoxu.

Pomaga w zredukowaniu zmarszczek mimicznych. Zabieg polega na wstrzyknięciu małej ilości preparatu w wybrane miejsca (najczęściej wokół oczu, ust oraz w okolicach poprzecznych zmarszczek na czole), i trwa od kwadransu do około pół godziny. Zwykle odbywa się bez znieczulenia. Pierwsze efekty zabiegu są widoczne po około 2 dniach, natomiast całkowity rezultat można podziwiać po tygodniu. Możliwe jest zredukowanie mimicznych zmarszczek aż o 80 procent. Niestety – efekty nie są permanentne i po około 4 – 5 miesiącach kurację trzeba powtórzyć. Oczywiście po zabiegu konieczne jest też stosowanie środków ostrożności – jak ograniczenie ekspresji mimicznej, spanie w określonej pozycji, unikanie przez pewien czas nadmiernego wysiłku fizycznego itp.

Przeciwwskazania.
Do wykonania zabiegu botoxem istnieją również przeciwwskazania. Nie powinny nań decydować się : kobiety w ciąży, karmiące piersią, a także cierpiące na choroby układu nerwowego, sercowo – naczyniowego, osoby chore na Alzheimera czy zażywający leki na serce. Przy wstępnej rozmowie ze specjalistą dobrze jest wymienić przyjmowane leki – aby wykluczyć ewentualne powikłania po zabiegu. Choć bowiem skutki uboczne występujące po zastrzykach z botoxu mają charakter przemijający, mogą jednak być źródłem dyskomfortu dla pacjenta. Mogą one powodować m.in. wiotczenie mięśni, opadanie powiek, łuków brwiowych czy niewielkie krwiaki w okolicach iniekcji. Koszty zabiegu różnią się w zależności od obszaru występowania zmarszczek, zamykając się w przedziale od 200 do 1200 złotych.

PODZIEL SIĘ: