Dobry krem przeciwzmarszczkowy pod oczy. Zobacz, czym się kierować przy jego wyborze!

krem przeciwzmarszczkowy pod oczy
Nowah Bartscher z Unsplash

Krem zwalczający zmarszczki to produkt, od którego wiele się oczekuje. Przede wszystkim skuteczności w wygładzaniu zagłębień skórnych oraz nadawaniu świeżości spojrzeniu. Aby się nie rozczarować, należy wybierać sprawdzone produkty kosmetyczne, a szczególną uwagę zwracać na ich skład. W artykule omawiamy cechy dobrego kremu na zmarszczki, by działał on szybko, skutecznie i bezpiecznie!

Skóra pod oczami starzeje się najszybciej

Już w wieku około 25 lat dostrzec można pierwsze oznaki starzenia się skóry. To głównie stopniowa utrata jędrności cery, jej jasności oraz drobne zmarszczki. Najczęściej są to mimiczne zagłębienia, które pojawiają się w okolicy oczu, wokół ust i czoła. Dlatego już w granicy 25 roku życia należy stosować kremy do twarzy, które obok działania nawilżającego posiadają również przeciwzmarszczkowe. Pielęgnację taką należy podjąć szczególnie wtedy, gdy chodzi o skórę pod oczami. W tym celu należy wybrać krem pod oczy zwalczający pierwsze zmarszczki – taki produkt wygładza już obecne oraz opóźnia pojawienie się kolejnych.

Przeciwzmarszczkowy krem dla cery dojrzałej i cery młodej

Aplikacja kremów przeciwzmarszczkowych pod oczy powinna stanowić obowiązkową pielęgnację kobiety młodej i dojrzałej. Jedyna różnica będzie dotyczyła rodzaju kremu, ponieważ wymagania cery w każdym wieku są inne. W przypadku zmarszczek mimicznych kremy będą delikatniejsze, a ich działanie będzie kompleksowo pielęgnacyjne. Z kolei kobiety dojrzałe powinny wybierać kremy, których skład będzie zawierał intensywnie działające substancje wygładzające już obecne zmarszczki.

Błędem jest stosowanie kremów pod oczy do cery starzejącej się przez młode dziewczyny. Kremy pod oczy uwzględniają wiek w swojej kategorii i rodzaju nie bez przyczyny. Cera w wieku 25, 30, 40, 50 i 60 lat wymaga innych substancji, ponieważ procesy regulujące jej funkcjonowanie przebiegają w nieco inny sposób. Dlatego też, aby przeciwzmarszczkowy krem pod oczy spełniał oczekiwania, musi być dopasowany nie tylko do rodzaju i problematyki skóry twarzy, ale także do wieku.

Aktywne składniki w przeciwzmarszczkowym kremie pod oczy wyznacznikiem dobrego kosmetyku:

  • polimery o działaniu wygładzającym,
  • kofeina natychmiastowo odżywiająca skórę wokół oczu, eliminująca opuchnięcie i zmęczenie poprzez wsparcie mikrokrążenia,
  • retinol stymulujący naturalną regenerację naskórka,
  • adenozyna pobudzająca wiązanie w skórze kolagenu,
  • lipidy chroniące skórę przed utratą wody i wpływające na nawilżenie,
  • witaminy z grupy B,
  • kwas hialuronowy,
  • niektóre przeciwzmarszczkowe kremy pod oczy L’Oreal Paris w swoim składzie dodatkowo posiadają miodowy eliksir – pro-xylan, pro-retinol A, proteiny soi oraz kompleks wapniowy.

O skuteczności kremu przeciwzmarszczkowego

Zarówno kremy przeciwzmarszczkowe pod oczy, jak i kremy na zmarszczki na całą cerę nie dają stuprocentowej skuteczności wyeliminowania bruzd. Te są naturalnym objawem starzenia się skóry, a tego procesu nie da się zatrzymać. Mimo to warto aplikować kremy na zmarszczki, ponieważ opóźniają one ich pojawienie się oraz początkowo wpływają na obniżenie ich intensywności. Dodatkowo dostarczają skórze niezbędnych składników odżywczych, umożliwiając jej kompleksową regenerację i odżywienie.

W przeciwzmarszczkowej pielęgnacji ważne jest, aby pod oczy nie nakładać kremów dedykowanych do aplikacji na powierzchnię całej cery. Skóra pod oczami jest znacznie delikatniejsza  i zwyczajny krem na zmarszczki może ją obciążyć. W efekcie nie wpłynie na regenerację, ale pogorszenie jej kondycji zdrowotnej i estetyki wizualnej.

Artykuł sponsorowany

PODZIEL SIĘ: