Laser – najbardziej precyzyjna metoda usuwania zmarszczek!

metoda usuwania zmarszczek
Fleur Kaan z Unsplash

Zabiegi z wykorzystaniem laserów stanowią coraz bardziej rozbudowaną grupę w obszarze nowoczesnej medycyny estetycznej. Z ich pomocą można dziś zlikwidować rozstępy, przeprowadzić plastykę pochwy, czy usunąć pękające naczynka. Laser to także najskuteczniejsza broń w walce ze zmarszczkami.

Jak laser działa na zmarszczki?

Laserowe usuwanie zmarszczek wykorzystuje zdumiewającą zdolność organizmu ludzkiego do samonaprawy. Jeśli jakaś część naszego ciała ulegnie uszkodzeniu, sąsiadujące z nią komórki natychmiast rozpoczynają proces odbudowy. Laser dostarcza mikrowiązkę światła do komórek położonych w głębokich warstwach skóry, powodując ich uszkodzenie.

Zniszczenie starych komórek powoduje, że inne, otaczające je komórki, rozpoczynają proces naprawczy: zdrowe komórki intensywnie się namnażają, co powoduje likwidację bruzd i zmarszczek. Ze względu na to, że laser emituje mikrowiązki światła, metoda jest niezwykle precyzyjna i umożliwia uszkodzenie dokładnie tych komórek, których proces naprawczy chcemy uruchomić. Współczesna medycyna estetyczna wykorzystuje lasery różnego rodzaju, działanie każdego z nich różni się nieco od pozostałych. Warto poczytać na stronie internetowej Kliniki Medycyny Estetycznej Kliniki Ziemlewski o dostępnych metodach usuwania zmarszczek metodą laserową, wśród których wymieniany jest m.in. nowoczesny laser Fotona: http://www.klinikiziemlewski.pl/laseroterapia-fotodepilacja.

Rewolucyjna metoda usuwania zmarszczek laserem Fotona

Laser Fotona daje szczególnie skuteczne rezultaty, jeśli chodzi o laserowe usuwanie zmarszczek. Urządzenie wykorzystuje zjawisko foto-przebudowy kolagenu. Hemoglobina pochłania wiązki światła laserowego, co powoduje koagulację drobnych naczyń w warstwie brodawkowatej skóry właściwej, a więc w tej warstwie, w której w wyniku starzenia spada spójność i grubość włókien kolagenowych. Uwolnione zostają mediatory stanu zapalnego, następuje stymulacja fibroblastów produkujących kolagen oraz przebudowa nowego kolagenu i odnowa unaczynienia. Technika uzyskiwana przy użyciu lasera Fotona Nd-Yag nazywana jest techniką T3, ponieważ pozwala na uzyskanie trojakiego efektu: jędrności, napięcia i konsystencji (Tightness, Tone, Texture). Laser Fotona wyposażony jest również w laser Er-Yag, gdzie wiązka laserowa pochłaniana jest przez cząsteczki wody. Dochodzi do procesu neokolagenezy, przebudowie ulega stary kolagen.

Zalety laserowego odmładzania twarzy

Laserowe odmładzanie twarzy wiąże się z szeregiem zalet, wśród których najważniejszą jest niski stopień inwazyjności tej metody. Zabieg nie wiąże się dla pacjenta z ryzykiem poważnych powikłań, a po zabiegu nie pozostają żadne blizny, czy inne widoczne ślady. Sam zabieg nie jest bolesny (pacjenci określają towarzyszące mu odczucia jako swoiste szczypanie, czy chwilowe pieczenie), okres rekonwalescencji nie jest długi – tak naprawdę chwilę po jego wykonaniu można powrócić do normalnej aktywności życiowej, oczekiwane zmiany widoczne są szybko i utrzymują się przez długi czas. W przypadku głębokich zmarszczek konieczne może się okazać przeprowadzenie kilku zabiegów pod rząd, by uzyskać pożądany, w pełni satysfakcjonujący efekt.

Efekt laserowego odmładzania

Laserowe usuwanie zmarszczek niesie z sobą wiele korzyści. W wyniku zabiegu uzyskujemy gładką, pozbawioną zmarszczek i bruzd skórę, która jest bardziej jędrna, lepiej napięta i odznacza się lepszą konsystencją. Zyskujemy atrakcyjniejszy owal twarzy oraz promienny, zdrowy wygląd.

Więcej informacji o najnowocześniejszych zabiegach z zakresu medycyny estetycznej, które pozwolą Ci zachować młody wygląd znajdziesz pod adresem: http://www.klinikiziemlewski.pl/

Artykuł sponsorowany

PODZIEL SIĘ: