Pielęgnacja skóry starzejącej się, czyli jak likwidować zmarszczki

Pielęgnacja skóry starzejącej się
Noah Buscher z Unsplash

Zmarszczki pojawiają się na twarzy już pomiędzy 25 – 30 rokiem życia. Mają wtedy charakter delikatny i są niewielkie, wręcz naturalne. Określane są mianem mimicznych i lokują się głównie wokół oczu, ust oraz nosa. Dopiero, gdy cera jest dojrzała i definiowana, jako starzejąca się przybierają one na intensywności i głębokości. Rozprzestrzeniają się na całej powierzchni twarzy i trudne jest ich zatrzymanie. Jeżeli jednak odpowiednio wcześnie rozpoczniemy pielęgnację skóry twarzy pod kątem troski o jej młodość, możliwe jest zadbanie o długotrwały młody wygląd cery.

Pielęgnacja cery pod kątem obecności zmarszczek

Przede wszystkim należy zrozumieć procesy, jakie regulują obecność zmarszczek. To głównie zaburzenia procesów strukturalnych wewnątrz warstw skóry. Niepoprawność w funkcjonowaniu komórek, które nie są w stanie produkować właściwej ilości kolagenu i elastyny. Te są odpowiedzialne na jędrność cery, a ich zbyt mała ilość wpływa na pojawienie się zmarszczek. Podobnie jest, jeżeli chodzi o aktywność płaszcza lipidowego, spełniającego immunologiczne zależności. Naruszenie tej powłoki, sprzyja uszkodzeniu skóry, co także oddziałuje na  obecność zmarszczek.

Pielęgnacja, która ma na celu minimalizcję oznak starzenia lub ich opóźnienie musi koniecznie uwzględniać te czynniki, po to aby była skuteczna i bezpieczna, a tym samym przyniosła oczekiwane efekty.

Sposoby likwidowania zmarszczek

W głównej mierze należy zadbać o to, aby procesy, jakie zachodzą w skórnych strukturach przebiegały w sposób naturalnie biologiczny. Trzeba zatem uwzględnić zależności, jakie są niezbędne do poprawnego ich przebiegu.

Pielęgnacja przeciwzmarszczkowa najczęściej opiera się na produktach kosmetycznych. Muszą one być dopasowane do potrzeb cery i wymogów, jakie ona stawia. Przy zakupie takich preparatów konieczne jest, by przeanalizować ich skład pod kątem czynnych składników, jakie się w nich znajdują.

Chcąc opóźnić proces starzenia się warto unikać promieni słonecznych, a tym samym stosować kremy z filtrem UV. Spożywać dużą ilość wody, która nawodni organizm, a w efekcie skórę twarzy.

Można także sięgnąć po inwazyjne sposoby zwalczania zmarszczek. Opierają się one na różnorodnych zabiegach estetycznych, które wykorzystuje się w zaawansowanym stadium intensywności zmarszczek. Polegają one głównie na ich wypełnianiu, głównie z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Podobne funkcje spełnia botoks, zwany toksyną botulinową.

Składniki aktywne dbające o młody wygląd cery:

  • koenzym Q10, który wpływa na poprawność funkcjonowania struktur skórnych; wygładza cerę, czyni ją jędrną oraz elastyczną; istotną rolę przy obecności kolagenu w skórze spełniają pentapeptydy, które stymulują komórki do własnej jego produkcji
  • alfa – hydroksykwasy (AHA), pełniące rolę silnie złuszczającą, dzięki czemu umożliwiają pozbycie się z powierzchni skóry martwych komórek, a tym samym odnawiają ją i kompleksowo regenerują
  • kwas hialuronowy, jako naturalna substancja, wchodząca w skład budowy struktur skórnych, ma wpływ na ogólne odmłodzenie cery i jej wygładzenie; jego funkcją jest wiązanie wody w warstwach skórnych, która jest niezbędna do zdrowego i zadbanego wyglądu cery; dzięki swoim zależnościom ujędrnia ją i czyni elastyczną
  • oligopeptydy mają wpływ na produkcję kolagenu i elastyny, a te z kolei gwarantują poprawną gęstość i objętość cery

Więcej znajdziesz na: http://www.laroche-posay.pl/Mi%C4%99dzynarodowa/uroda/strona-g%C5%82%C3%B3wna-h.aspx

Artykuł sponsorowany

PODZIEL SIĘ: