Plastyka powiek

Przy pierwszym kontakcie z nową osobą większość z nas zwraca uwagę na jej oczy. Niestety – pierwsze oznaki starzenia pojawiają się często właśnie w tym rejonie. Dodatkowo można zdradzać predyspozycje do opadających powiek. Trudno wyglądać atrakcyjnie, kiedy nasze oczy są zapuchnięte, przez „problem” z powiekami wyglądamy na wiecznie zmęczonych. Całe szczęście z pomocą może przyjść chirurgia plastyczna – dla młodszego spojrzenia możemy zdecydować się m.in. na korekcję powiek lub brwi (blefaroplastykę).
Opadanie powiek wiąże się często z nadmiarem tkanki tłuszczowej w tym rejonie, która może uwypuklać się wraz z wiekiem.

Na czym polegają zabiegi plastyki powiek?
Zabieg plastyki powiek polega na wycięciu dodatkowej tkanki tłuszczowej oraz przywróceniu młodzieńczego konturu. Może być on wykonywany samodzielnie, lub jako zabieg towarzyszący liftingowi. Skórę górnej powieki usuwa się przy pomocy cięć w jej naturalnych załamaniach. Brzegi rany są zamykane cienkimi szwami, których zdjęcie następuje już po 4 dniach. Z dolnej powieki również można usuwać tkankę tłuszczową czy nadmiar skóry – jest ona usuwana przez precyzyjne cięcie, biegnące w zmarszczce tuż pod linią rzęs.
Sama operacja trwa około 90 minut i jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym lub całkowitym.

 

Niezbędna konsultacja lekarska.
Przed podjęciem decyzji o zabiegu konieczne jest przeprowadzenie konsultacji z chirurgiem, nie wolno również używać leków takich jak Aspiryna, Mironal czy Alnagon (mogących wzmagać krwawienie i osłabiać krzepliwość krwi podczas i po operacji).
Po operacji konieczne jest przeznaczenie około 7 – 10 dni na rekonwalescencje. Sama hospitalizacja ogranicza się do kilku godzin, niemniej należy zachować pewne procedury. Należy na przykład korzystać z ochrony w postaci okularów słonecznych, zrezygnować (na okres około 5 dni) z makijażu, a co ćwiczeń fizycznych powrócić dopiero po upływie około 3 tygodni od zabiegu. Zaleca się oprócz tego spanie z głową w górze, unikanie podnoszenia ciśnienia krwi. Nie należy przejmować się obrzękiem czy większym łzawieniem oczu – to po zabiegu normalne i mija.

PODZIEL SIĘ: