Ujędrnianie SKÓRY po trzydziestce

Każda kobieta po trzydziestce powinna poświęcić swojej skórze więcej uwagi. Kosmetyki i specjalne zabiegi pomogą znacznie ujędrnić skórę.

Zabiegi Thermage.

Warto rozpocząć ujędrnianie skóry od bezpiecznego i nieinwazyjnego zabiegu Thermage, a następnie zmienić stare kosmetyki na preparaty o działaniu ujędrniającym. Regularnie stosowane sprawią, że efekty zabiegu będą widoczne znacznie dłużej.

Zabieg Thermage jest wykonywany za pomocą specjalnego urządzenia, którego głowica jest zakończona wibrującą końcówką. Pobudza naturalne procesy regeneracyjne wykorzystując metodę ogrzewania głębokich warstw skóry. Podrażnia tkankę podskórną, zapoczątkowując proces produkcji nowego kolagenu. Ciepło motywuje go do odbudowania struktur. Jednocześnie urządzenie chłodzi naskórek, dlatego zabieg nie jest bardzo bolesny i całkowicie bezpieczny. Przed zdecydowaniem się na zabieg u konkretnego lekarza, należy poprosić o okazanie specjalnego certyfikatu potwierdzającego uprawnienia do wykonania zabiegu. Najpierw lekarz nakłada na twarz siatkę markującą, która umożliwia precyzyjne operowanie głowicą. Emituje energię radiową pod postacią krótkich, szybkich impulstów. Po zakończeniu zabiegu lekarz nakłada na twarz pacjenta specjalny żel chłodzący.

Pożądane efekty zabiegu.

Poprawa jędrności skóry jest zauważalna bezpośrednio po jego zakończeniu. Pełny efekt staje się widoczny nie później, niż pół roku po zabiegu. Rezultaty stosowania kremów ujędrniających pojawiają się dopiero po upływie miesiąca lub kwartału, w zależności od zawartości preparatów. Dobry krem ujędrniający zapewni delikatny efekt napięcia od razu po zastosowaniu. Wybierając kosmetyki do pielęgnacji warto kierować się przede wszystkim ich zawartością. Najlepszy efekt liftingu zapewnią substancje aktywnie ujędrniające: algi, cytokiny, skrzyp polny, kawior oraz kwas pantotenowy, kolagen i elastyna.

Kawior, kolagen i elastyna są substancjami pochodzenia zwierzęcego. Kawior zwalcza wolne rodniki i pobudza regenerację naskórka, zapewniając jędrność skórze. Elastyna i kolagen budują włókna sprężyste skóry, zapewniając odpowiednie napięcie i elastyczność. Algi, cytokiny, i skrzyp polny mają pochodzenie roślinne. Algi zawierają bogactwo minerałów i witamin, chroniąc włókna elastyny i kolagenu będące podporą skóry. Cytokiny są białkami roślinnymi, które pobudzają produkcję wspomnianych wyżej substancji. Działanie ujędrniające skrzypu polnego jest zaś związane z zawartością kwasu krzemowego. Wpływa pobudzająco na wytwarzanie kolagenu oraz uelastycznia naskórek. Kwas pantotenowy jest znany jako witamina B5 rozpowszechniona zarówno w świecie zwierzęcym, jak i roślinnym. Uczestniczy w regeneracji skóry oraz przeciwdziała tworzeniu się zmarszczek.

PODZIEL SIĘ: