RadiesseTM – nowy zabieg na bazie hydroksyapatytu wapnia

Technologie odmładzania skóry rozwijają się w szybkim tempie. Dziś dużo mówi się o zabiegu RadiesseTM, który należy do grona innowacyjnych sposobów walki ze zmarszczkami.

Zabieg na bazie hydroksyapatytu.

RadiesseTM to środek o działaniu wypełniającym i modelującym kontur twarzy. Podstawowym składnikiem preparatu jest hydroksyapatyt wapnia otrzymywany syntetycznie i oznaczany symbolem CaHA. Jego naturalny odpowiednik występuje w kościach i zębach.

Z biegiem lat objętość skóry spada, co jest widoczne w postaci utraty konturu twarzy. Zabieg RadiesseTM pozwala natychmist skorygować ubytki włókien kolagenowych. Preparat jest podawany pod skórę za pomocą zastrzyków. Tworzy żelową matrycę z mikrocząsteczkami CaHA gwarantując natychmiastowy efekt liftingu. Następnie mikrocząstki CaHA łączą się tworząc strukturę wzmacniajacą fibroblasty i pobudzającą je do produkcji kolagenu. W efekcie, w skórze właściwej tworzy się bardzo zwarta siatka z kolagenu. Zaraz po zabiegu można wrócić do codziennych obowiązków. Zabieg poprawia strukturę skóry i zwiększa jej gęstość. Efekty są widoczne natychmiast i utrzymują się ponad rok.

Bezpieczeństwo zabiegu.

Podstawową zaletą zabiegu jest bezpieczeństwo i szybko widoczne rezultaty. Przed zabiegiem nie trzeba wykonywać testów alergicznych, ponieważ składniki preparatu nie uczulają. Substancja wchłania się do organizmu w naturalny sposób, nie wpływając na stan zdrowia. Radiesse TM znalazł szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Może być wykorzystany do wypełnienia bruzd nosowo – wargowych i bródkowo – wargowych oraz do korekcji policzków i podbródka. Coraz częściej stosuje się go do poprawy kształtu i konturu twarzy i nosa oraz do odmładzania dłoni.

Wadą zabiegu jest natomiast ryzyko wystąpienia niepożądanych objawów. Nie są groźne i znikają po około 3 dniach. U niektórych pacjentów pojawia się bolesny obrzęk, zasinienia i zaczerwienienia.

PODZIEL SIĘ: