Usuwanie zmarszczek

Czas płynie i nie oszczędza nikogo. Ani niczego. Nasza skóra również traci na urodzie wraz z mijającymi latami. I czego by o zmarszczkach nie powiedzieć – dodają powagi, „dystynkcji” czy uroku? W większości po prostu ich nie chcemy. Zwłaszcza jeśli dodać, że wraz z powstawaniem zmarszczek pogarsza się jędrność skóry, owal twarzy staje się mniej wyraźnie, a nasza szyja…cóż – delikatnie mówiąc traci na urodzie. Nie dziw, że coraz częściej decydujemy się na usuwanie tych „zmian”.

Odwrócenie procesów starzenia się.
Zabiegi mające na celu „odwrócenie” procesów starzenia różnią się zarówno pod kątem stopnia inwazyjności, trwałości rezultatów oraz kosztem. Najbardziej inwazyjną (i ekspensywną) metodą usuwania zmarszczek jest zabieg chirurgiczny. Odbywa się on pod narkozą, konieczna jest również kilkutygodniowa rekonwalescencja oraz zachowywanie pewnych procedur po operacji (unikanie nadmiernego wysiłku, skoków ciśnienia, spanie w określonej pozycji). Do niewątpliwych plusów należy jednak trwałość efektów. Część gabinetów wprowadziła również możliwość płacenia za zabiegi w ratach. Mniej inwazyjną metodą usuwania zmarszczek jest ich redukcja laserowa. Laser frakcyjny nie tylko pomaga odmładzać naskórek, ale też pozbawiać go niedoskonałości – jak zaskórniki, przebarwienia czy rozszerzone pory.

 

Skuteczność metod.

Proces gojenia się oparzeń (powstałych w wyniku działania lasera) postępuje dość szybko po zabiegu.
Jeszcze innym sposobem na usunięcie zmarszczek jest ich wypełnianie – czy to przy pomocy toksyny botulinowej (botoxu) czy to za pomocą kwasu hialuronowego. Niestety w tym wypadku nie możemy mówić o efektach trwałych. Wygładzenie i ujędrnienie utrzymuje się bowiem maksymalnie do 5 miesięcy (w wypadku botoxu) lub do pół roku (kwas). Poza tym obie metody są skuteczne jedynie przy zwalczaniu płytszych zmarszczek. Za każdym razem przed doborem metody warto odbyć konsultację ze specjalistą, który pomoże nam stwierdzić, która z metod będzie odpowiadać naszym potrzebom. Usuwanie zmarszczek jest bowiem bardzo indywidualną procedurą i wymaga głębokiego namysłu.

PODZIEL SIĘ: