Wypełnianie ust i usuwanie zmarszczek wokół ust

Pełne usta i gładka skóra są jednym z atutów kobiecej urody. Nowoczesne urządzenia i preparaty pomogą wypełnić usta i usunąć zmarszczki wokół nich.

Termolifting frakcyjny.

 Jedną z metod wypełniania ust i usuwania zmarszczek wokół nich jest termolifting frakcyjny. Polega na zagęszczaniu i ujędrnieniu skóry. Kosmetolog nanosi chłodzący krem w okolicy ust, a następnie wykonuje mikroskopijne nakłucia lub podgrzewa skórę falami radiowymi wielokrotnie przykładając głowicę urządzenia. W ten sposób tworzy punkt przegrzania rozpoczynając proces odnowy włókien kolagenu. Bezpośrednio po zabiegu pojawiają się czerwone ślady, kóre znikają po kilku godzinach. Łuszczenie się skóry jest minimalne. Zaletą termoliftingu frakcyjnego jest to, że efekty utrzymują się przez długi czas. Już po jednym zabiegu można zauważyć zmniejszenie widoczności zmarszczek oraz zwiększone napięcie skóry. Trwa około 15 minut i jest wykonywany bez znieczulenia. Koszt zabiegu wynosi około 400 zł.

Innym sposobem na usunięcie zmarszczek wokół ust jest podanie czystego tlenu hiperbarycznego tworzącego próżnię. Naniesione wcześniej serum wypełniające zmarszczki mimiczne jest zasysane w głąb skóry. Preparat zwiększa jej gęstość i objętość. Zabieg nosi nazwę Intraceuticals oraz słynie z tego, że działa nie tylko odmładzająco, ale też relaksująco. Kosmetolog wykorzystuje specjalne urządzenie połączone z aparatem podającym tlen. Do niego podaje się specjalne serum. Zabieg polega na naprzemiennym rozpylaniu preparatu i muskaniu skóry sprężonym tlenem. Osoba poddająca się zabiegowi odczuwa jedynie chłodny powiew. W efekcie skóra wokół ust jest gładka i wygląda świeżo. Zabieg trwa 75 minut, zaś jego koszt wynosi około 450 zł. Poleca się go kobietom, które chcą pozbyć się zmarszczek, bez jednoczesnego powiększania ust.

Odmładzanie ust.

Zabieg Juvederm umożliwia modelowanie, korekcję i odmłodzenie ust poprzez zastosowanie specjalnego wypełniacza w formie gładkiego, jednorodnego żelu. Najpierw doktor znieczula skórę za pomocą maści. Następnie nakłuwa ją wprowadzając wypełniacz. Przez kilka dni po zabiegu należy pić dużo wody mineralnej, ponieważ preparat potrzebuje wody z tkanek, aby zadziałać prawidłowo. Po zabiegu kąciki ust są podniesione, a zmarszczki wokół wygładzone. Autem preparatu jest to, że powiększa usta nadając im naturalny, młody wygląd. Kosmetolog potrzebuje 40 min na znieczulenie skóry ust, zaś zabieg trwa 20 minut. Koszt jego wykonania wynosi około 1300 zł.

Bardzo dobre efekty można uzyskać stosując kwas hialuronowy. Preparat wypełnia zmarszczki wokół ust oraz modeluje usta powiększając je. Kąciki ust zostaną uniesione, a kontur podkreślony. Kwas hialuronowy występuje w skórze i innych tkankach, pomagając utrzymać nawilżenie i elastyczność. Ma formę żelu i jest wprowadzany do skóry za pomocą zastrzyków. Zabieg jest wykonywany zwykle bez znieczulenia i trwa około 30 minut. Po jego zakończeniu skóra może być lekko zaczerwieniona i obrzęknięta. Objawy znikają po kilku dniach. Efekty zabiegu otrzymują się od sześciu do dwunastu miesięcy, zaś koszt jego wykonania wynosi około 600 zł.

PODZIEL SIĘ: