Zanim pojawią się zmarszczki, czyli jak dbać o skórę?

20-latka i krem przeciwzmarszczkowy? Zdaniem specjalistów, o skórę należy zadbać już od najmłodszych lat. Wiele kobiet popełnia ten sam błąd, rozpoczynając proces intensywnej pielęgnacji dopiero około 35.-40. roku życia. Dla wielu jest to już walka ze zmarszczkami, chociaż znacznie łatwiej im zapobiegać niż redukować.

 

Jak zachować młody wygląd?
Współczesne kobiety zachowują młody wygląd na znacznie dłużej niż ich babcie i matki. Wynika to przede wszystkim z powszechnego kultu młodości, ale i dostępności szeregu różnorodnych rozwiązań z zakresu kosmetologii. Często pojawia się jednak pytanie, czy proces starzenia można w ogóle opóźnić i co zrobić, by jak najdłużej cieszyć się twarzą wolną od zmarszczek.
Okazuje się, że odpowiednia pielęgnacja skóry w młodości, zapewnia mniej kłopotów typowych dla późniejszego wieku. Wiele kosmetyków najskuteczniej działa we wczesnej fazie powstawania zmarszczek, gdy tylko skóra przejawia pierwsze oznaki utraty naturalnego napięcia. Już wówczas należy sięgać po odpowiednie kremy nawilżające i dotleniające, co pozwala na dłużej zachować jędrność naskórka.

 

Czy opalanie się szkodzi?
Młode kobiety kochają opaleniznę. Nic w tym dziwnego, tym bardziej, że młode i opalone ciało wygląda wyjątkowo atrakcyjnie. Niestety to co dobrze wygląda w młodości, często wymaga odpowiedniej „opłaty” na starość. Promienie słoneczne służą naszemu zdrowiu, jednak tylko i wyłącznie wówczas, gdy nie naruszają struktur na poziomie wewnątrzkomórkowym. Promieniowanie UV niszczy komórki, co przyspiesza proces wiotczenia skóry.
Pamiętajmy więc, by o skórę nauczyć się dbać jak najwcześniej. Wskazane są także konsultacje ze specjalistami, takimi jak kosmetyczki czy lekarze dermatolodzy. Osoby z odpowiednim przygotowaniem mogą pomóc uporać się z problemami skóry, a także doradzić w zakresie doboru kosmetyków i zabiegów.

PODZIEL SIĘ: