Zimno na ustach u dzieci – jak sobie z nim radzić?

Zimno na ustach u dzieci
Melissa di Rocco z Unsplash

Z pewnością większość osób spotkała się z opryszczką – jeżeli nie doświadczyła jej na własnej skórze, to niejednokrotnie widziała ją u swoich bliskich. Niestety, problem ten dotyka nie tylko dorosłych, ale także dzieci. Pęcherzyki opryszczki, które nazywane są często zimnem, to infekcja wywoływana przez wirus HSV-1.

Czym jest zimno na ustach i skąd się bierze?

Początkowo choroba objawia się delikatnym pieczeniem lub mrowieniem, a następnie pojawieniem się pęcherzy. W pierwszych dniach są one bardzo zaraźliwe, dlatego warto zapobiegać zarażeniu się opryszczką, a jeśli już się pojawi – szybko działać. Osoby raz zarażone wirusem nie są w stanie pozbyć się go ze swojego organizmu już nigdy. Do zarażenia dochodzi najczęściej w dzieciństwie, a wirus aktywuje się w trakcie trwania życia w dogodnych dla siebie – niekoniecznie dla nas – momentach.

Opryszczka wargowa u dzieci

Problem dotyczy zarówno dorosłych, jak i maluchów. Leczenie opryszczki u dzieci jest podobne jak u dorosłych i wymaga przede wszystkim szybkiej reakcji. Istnieje kilka domowych sposobów, które mogą pomóc w walce z chorobom i ulżyć cierpieniu młodych ludzi. Pierwszym z nich jest czosnek – znany jako naturalny lek na wiele dolegliwości. Również w tym przypadku zdaje egzamin wzorowo – wystarczy przyłożyć świeżo przekrojony ząbek do pęcherza we wczesnym stadium choroby. Innym sposobem jest miód, który wykazuje liczne właściwości antybakteryjne. Innymi rozwiązaniami mogą być olejek drzewa herbacianego przyłożony na opryszczkę, bogate w substancje przeciwwirusowe oraz antyoksydanty goździki czy łagodząca melisa lekarska.

Niezawodne plastry marki Compeed

Jeżeli mimo wyżej wspomnianych sposobów opryszczka u dziecka nadal daje o sobie znać, warto wybrać sprawdzony środek, jakim są plastry www.Compeed.pl. Leczą one powstałe wskutek choroby zmiany w szybki i skuteczny sposób. Przede wszystkim są niewidoczne, co jest ich ogromnym atutem. Działają nieprzerwanie aż do dwunastu godzin od pierwszego użycia. Stanowią swego rodzaju antywirusową tarczę, która zmniejsza ryzyko zakażenia opryszczką wargową. Plastry mogą stosować zarówno dorośli, jak i dzieci. Rozwiązanie zapewnia ukojenie zarówno za dnia, jak i w nocy. Plastry należy stosować aż do kompletnego wyleczenia zimna. Sposób zakładania oraz zdejmowania jest niezwykle prosty, dzięki czemu każdy poradzi sobie z tym zadaniem bez problemu. Należy pamiętać, że w przypadku bardzo bolesnej i długotrwałej opryszczki warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: