Lwia bruzda nie jest problemem zoologicznym, lecz kosmetycznym. To pojedyncza pionowa bruzda, która pojawia się na czole między brwiami. Często możemy zaobserwować nawet kilka równoległych zmarszczek. Niestety – ten rodzaj mankamentu pojawia się stosunkowo wcześnie – głównie w wyniku bogatej ekspresji (częstego marszczenia brwi – nie tylko w gniewie, ale też podczas czytania, gdy chcemy się skupić itp.). Z wiekiem zmarszczki w tym miejscu zaczynają być coraz mocniej widoczne, i to nawet gdy mięsień marszczący brwi jest całkowicie rozluźniony. Jest to wynik ubytku kolagenu, tkanki podskórnej oraz wiotczenia skóry i mięśni.

Gabinety kosmetyczne pomocą na lwią bruzdę.

Jak można sobie poradzić z problemem lwiej bruzdy? Cóż, samodzielnie trudno coś zdziałać. Niemniej w gabinetach medycyny estetycznej można wykonać zabieg, który pozwoli nam odzyskać pogodny wyraz twarzy. Używa się w tym celu iniekcji z preparatów z kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy ma zarówno właściwości nawilżające, jak i stymulujące produkcję kolagenu w skórze. Zastrzyki pomagają wypełnić bruzdy między brwiami – co istotne – rodzaj preparatu dobiera się indywidualnie (częścią procedury są wstępne konsultacje).

Jak przebiega zabieg.
Sam zabieg jest przeprowadzany zazwyczaj bez znieczulenia (choć istnieje możliwość podania go miejscowo, również w formie maści znieczulającej). Do skóry za pomocą iniekcji wprowadza się preparat z kwasem, wkłuwając się bezpośrednio w bruzdę, a następnie wykonując masaż skóry (aby równomiernie preparat ułożyć). Bruzdy po zabiegu ulegają wyraźnemu spłyceniu. Efekt ostateczny jest widoczny zazwyczaj w kilka tygodni po zabiegu. Skóra nie tylko zostaje odmłodzona, ale również zagęszczona (kwas hialuronowy zwiększa swoją objętość, a także stymuluję produkcję kolagenu). Można zdecydować się na dodatkowy zabieg – lwią bruzdę lepiej jest bowiem likwidować etapami.
Efekt finalny utrzymuje się przez około 6 miesięcy. Kolejne zabiegi wymagają mniejszych objętości preparatu. Nie każdy może sobie pozwolić na użycie kwasu hialuronowego do likwidacji lwiej bruzdy, przeciwwskazaniami są: skłonności do tworzenia się blizn, nadwrażliwość na kwas hialuronowy, ciąża, okres laktacji, infekcje wirusowe, opryszczka czy choroba autoimmunologiczna (również w wywiadzie).

Udostępnij :)

Comments are closed.