Lifting twarzy i szyi

Jeśli chodzi o metody redukcji (lub wręcz całkowitej likwidacji) zmarszczek, wyróżniamy zarówno metody mniej, jak i bardziej inwazyjne. Do tych o mniejszej ingerencji zaliczamy m.in. stosowanie różnego rodzaju kosmetyków przeciwzmarszczkowych, mikrodermabrazję, fotoodmładzanie, iniekcję z botoxu czy z preparatów zawierających kwas hialuronowy. Niestety – w większości sposoby te uwalniają nas od zmarszczek jedynie na pewien czas.

Lifting twarzy.

Aby cieszyć się gładką skórą nie przez kilka (czy kilkanaście miesięcy), ale nawet lat – musimy wybrać innego rodzaju metodę. Jest nią operacja plastyczna. W gabinecie chirurgii plastycznej możliwe jest wykonanie różnego rodzaju liftingów twarzy – mogą one obejmować całą twarzy lub jedynie jej część (skórę pod oczami i szyję), a także jedynie środkową część twarzy (wokół nosa i ust, oraz na policzkach, bez szyi).
Lifting pomaga poradzić sobie nawet z zaawansowanymi efektami starzenia się skóry twarzy, utratą jej sprężystości, jędrności oraz napięcia mięśniowego.

 

Zabieg liftingu; na czym polega.
Zabieg taki polega na nacięciu skóry, oddzieleniu jej od mięśni, a następnie odpowiednim naciągnięciu oraz usunięciu nadmiaru tkanki. Szwy na ogół są niewidoczne (na linii włosów, za uszami itp.). Operacja jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym i trwa około 1,5 – 3 godzin. Następnie konieczne jest noszenie specjalnego elastycznego opatrunku, przez co najmniej tydzień. Choć hospitalizacja trwa na ogół jeden dzień, to proces rekonwalescencji może obejmować nawet kilka tygodni. Trzeba w tym czasie unikać nadmiernego wysiłku fizycznego, wzrostu ciśnienia, ekspozycji na promieniowanie UV. Ostateczne efekty zabiegu są widoczne po kilku tygodniach, kiedy zejdzie już zasinienie oraz opuchlizna. Metoda ta pozwala cieszyć się pozbawionym zmarszczek obliczem (i szyją) nawet przez 10 – 15 lat. Oczywiście – jak w przypadku każdej interwencji chirurgicznej występują przeciwwskazana do wykonania zabiegu. Należą do nich m.in. nadciśnienie, choroby układu sercowo – naczyniowego, cukrzyca, stany zapalne skóry głowy, ropne zapalenie zatok oraz inne infekcje czy ogólne osłabienie organizmu. Przed zabiegiem konieczne jest odbycie konsultacji oraz wykonanie niezbędnych badań. Koszty liftingu mieszczą się w granicach od 3000 do 15000 złotych, w zależności od tego, na jaki charakter zabiegu się zdecydujemy (częściowy lub całościowy), oraz którą klinikę wybierzemy.

PODZIEL SIĘ: