Nawilż skórę swojego dziecka!

Nawilż skórę swojego dziecka
Colin Maynard z Unsplash

Przyjście dziecka na świat to najpiękniejsze wydarzenie w życiu każdego rodzica. Obydwoje stają wtedy na głowie, by zapewnić niemowlęciu wszystko to, czego najbardziej potrzebuje w pierwszych dniach, czy miesiącach swojego życia. Otaczają go opieką, pielęgnują. Odpowiednia pielęgnacja nie jest jednak łatwa, a niedoświadczony rodzic może mieć z tym nie lada problem. Zwłaszcza, że czasem może spotkać kilka niespodziewanych problemów.

Czy Twoje dziecko ma suchą skórę?

Sucha skóra to problem, na który trzeba od razu reagować. W pierwszych dniach życia dziecka jego skóra ciągle się zmienia – nie ma co się dziwić, do tej pory dziecko, otaczały wody płodowe, skóra więc w tym otoczeniu zachowywała się zupełnie inaczej niż teraz. Na zewnątrz narażona jest na działanie innych czynników, dlatego może się zmieniać. Sucha skóra u niemowlaka może być wynikiem przebywania dziecka w miejscu, w którym jest zbyt suche powietrze. Warto zatem odpowiednio przystosować pokój dziecka – musi być odpowiednio nawilżony. Ten problem świetnie rozwiązują nawilżacze powietrza, które można kupić w sklepie za kilkanaście złotych.

Jeżeli Twoje dziecko ma suchą skórę – skróć jego kąpiele! Prawidłowa kąpiel dziecka powinna trwać nie dłużej niż 10 minut! Pamiętaj też, że gorąca, czy nawet bardzo ciepła woda ma ogromny wpływ na nawilżenie skóry, a w tym wypadku jego brak. Najlepsza temperatura wody, w której powinno się kąpać niemowlę ma około 37 stopni C.

Co do kąpieli i po?

Odpowiednia pielęgnacja skóry niemowlęcia to również używanie odpowiednich kosmetyków. Muszą być dobrej jakości, nawilżać, ale jednocześnie nie podrażniać. Mydło więc odłóż na półkę – mocno wysusza. Zamiast tego najlepiej sięgnąć po płyn do kąpieli i mycia ciała 2w1 Johnson’s Baby Pure (https://www.johnsonsbaby.com.pl/produkty/johnsons-pure-protect-plyn-do-kapieli-2w1). To sprawdzony kosmetyk, który delikatnie usunie brud i bakterie ze skóry Twojego dziecka, a dzięki zawartemu w nim ekstraktu z zielonej herbaty i miodu mocno ją nawilży i odżywi. To sprawdzony produkt, który – co najważniejsze – nie podrażnia skóry dziecka. W dodatku ma przyjemny zapach i jest bardzo wydajny – wystarcza naprawdę na długo.

Na osuszone po kąpieli ciało warto również nałożyć odpowiedni kosmetyk nawilżający. Większość mam wybiera oliwkę – tłusta konsystencja jest wiarygodna i przekonuje, że po użyciu jej skóra naszego dziecka będzie nawilżona. Niestety to nie do końca tak działa. Zbyt gruba warstwa oliwki może podrażniać skórę, przeszkadza jej oddychać i blokuje jej naturalne procesy. Po kąpieli lepiej sięgnąć po kremy, czy też mleczka nawilżające.

Tekst partnera

PODZIEL SIĘ: