O czym warto pamiętać, decydując się na zabieg medycyny estetycznej?

O czym warto pamiętać, decydując się na zabieg medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna stała się w ostatnich latach szybko rozwijającą się gałęzią medycyny. Uprawnienia do wykonywania zabiegów z jej zakresu robią różne osoby, w tym lekarze innych specjalności, nawet pulmonolodzy. O czym warto pamiętać, decydując się na zabieg medycyny estetycznej?

Zabieg medycyny estetycznej nie uleczy cię z niskiej samooceny

Bardzo wiele kobiet decyduje się na zabieg poprawiający urodę, ponieważ wierzy, że w ten sposób pozbędzie się źródła kompleksów. Owszem, czasem korekta dużego nosa, bardzo asymetrycznych piersi potrafi zdziałać wiele dobrego dla samopoczucia kobiety. Warto jednak pamiętać, że wiele problemów, z którymi zgłaszają się pacjentki, tkwi tylko w ich głowach. W rzeczywistości mają one całkiem ładne rysy twarzy, jędrny i proporcjonalny do sylwetki biust, krągłe pośladki. Jednak czują się mało atrakcyjne. Może to wynikać z niskiej samooceny wyniesionej z domu rodzinnego. Bardzo często rodzice szczędzą nam komplementów, rówieśnicy zaś bardzo hojnie obdarzają nas nieuzasadnioną krytyką. Do tego dochodzą relacje z pierwszym chłopakiem. Jeśli akceptuje on nas takimi, jakimi jesteśmy, to wspaniale. Wyrastamy na pewne siebie kobiety. Gorzej, gdy krytycznie odnosi się do naszego ciała. To może rodzić spore kompleksy. Nad niską samooceną trzeba pracować, czytając stosowne poradniki psychologiczne i uświadamiając sobie pewne kwestie. Zabieg medycyny estetycznej w wielu przypadkach na niewiele się zda.

Nie każdy zabieg medycyny estetycznej jest potrzebny

Coraz częściej zabiegi medycyny estetycznej stają się nową formą uzależnienia. Kobiety pragną gonić za ideałem piękna lansowanego przez media. Co z tego, że mają wystarczająco duże piersi, które są dość symetryczne. One chcą mieć biust jak celebrytki. W rezultacie wszczepiają sobie ogromne implanty, które mocno obciążają kręgosłup i wyglądają wręcz karykaturalnie.

Zabieg medycyny estetycznej może zakończyć się niepowodzeniem

Musisz mieć świadomość, że nawet najlepszy specjalista z branży medycyny estetycznej może nie spełnić twoich oczekiwań. Zabieg może wyjść nieco inaczej, niż to sobie wyobrażałaś. Do tego mogą wdać się różnego rodzaju komplikacje na etapie zabiegu lub rekonwalescencji.

Wszystkie zabiegi rodzą ryzyko komplikacji

Nie ma bezpiecznego zabiegu medycyny estetycznej. Nawet wstrzykiwanie kwasu hialuronowego w usta, czyli zabieg, który uchodzi za stosunkowo bezpieczny, może zakończyć się silną alergią, spuchnięciem jednej z warg, asymetrią ust.

Rehabilitacja po zabiegu medycyny estetycznej może być bolesna

Nawet skóra poddana działaniu lasera piecze i łuszczy się, co czasem wymaga podania środków przeciwbólowych. W związku z tym zawsze musisz się zastanowić, czy plusy zabiegu przeważają nad jego minusami.

PODZIEL SIĘ: