Modelowanie ust – nadaj swoim wargom ponętny kształt!

Modelowanie ust
Lesly Juarez

Piękne i zmysłowe usta są jednym z bardziej oczywistych atrybutów kobiecości. Marzysz o pełnych, wręcz stworzonych do pocałunków ustach? Eksperci z Kliniki Esteticmed bezboleśnie i szybko pomogą Ci spełnić te marzenia!

Na czym polega zabieg modelowania ust?

Zabieg modelowania ust jest obecnie jednym z najpopularniejszych sposobów poprawiania wyglądu. Jego sekret tkwi w kwasie hialuronowym – to właśnie on pozwala modelować, powiększać i uwydatniać usta. Zabieg może być wykonywany bez względu na wiek pacjenta – u młodych kobiet i mężczyzn umożliwia on skorygowanie za mało wykształconej wargi górnej lub dolnej, u osób w wieku dojrzałym korekta dokonywana jest w obrębie konturu warg i wynika ze zmian związanych z procesem starzenia się i odbarwienia czerwieni wargowej – wyjaśniają eksperci z Kliniki‏ Bieńkowscy Esteticmed.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg modelowania ust?

Obecnie medycyna estetyczna pozwala w bezpieczny i bezbolesny sposób powiększyć usta oraz skorygować ich kształt. Zabieg modelowania ust polecany jest osobom, które cierpią z powodu zbyt małych ust, jak i tych, które chciałyby szybko i skutecznie zmienić ich kształt lub dodać im sprężystości. Modelowanie ust pozwala zniwelować zmarszczki powstałe na skutek palenia papierosów lub procesu starzenia się. Zabieg może być wykonywany również u pacjentów, u których zachodzi konieczność rekonstrukcji lub pożądana jest korekta asymetrii. Na modelowanie ust może zdecydować się każdy, kto jest niezadowolony z obecnego kształtu i wyglądu swoich warg.

Czy zabieg modelowania ust jest bolesny?

Okolice ust są niezwykle wrażliwe, dlatego pacjentom proponowane jest znieczulenie podane w postaci kremu znieczulającego na około 40 minut przed zabiegiem lub w formie znieczulenia przewodowego (tzw. dentystycznego).

Czy zabieg jest bezpieczny?

Zabieg modelowania ust wykonywany jest przez specjalistów z Kliniki Esteticmed mających ogromne doświadczenie w tego rodzaju praktykach Wszystkie wykorzystywane w trakcie zabiegu preparaty posiadają certyfikaty dopuszczające je do użytku oraz gwarantujące bezpieczeństwo stosowania.

Jak przygotować się do zabiegu modelowania ust?

Zabieg modelowania ust nie wymaga żadnych wcześniejszych przygotowań. Na 3 dni przed zabiegiem nie zaleca się jedynie przyjmowania aspiryny i leków przeciwzapalnych, zaś w dniu zabiegu należy unikać intensywnego nagrzewania ciała (sauna, solarium) oraz zbytniego wysiłku fizycznego – przypominają lekarze z Kliniki Esteticmed. Bezpośrednio przed zabiegiem należy zmyć makijaż z ust.

Jak wygląda zabieg modelowania ust?

Kwas hialuronowy wstrzykiwany jest przez lekarza w warstwę skóry właściwej przy pomocy ampułko-strzykawki i bardzo cienkiej igły. Preparat ten występuje naturalnie w organizmie człowieka, dzięki czemu jest najbezpieczniejszym wypełniaczem. Sam zabieg trwa około 30 minut i dzięki podaniu znieczulenia jest praktycznie bezbolesny.

Po jakim czasie widoczny jest efekt zabiegu i jak długo on się utrzymuje?

Efekty zabiegu widoczne są natychmiast po jego zakończeniu – usta są lepiej nawilżone, odzyskują kolor i młodzieńczą jędrność. Zabieg modelowania ust pozwala zlikwidować mniejsze i większe zmarszczki wokół ust, co skutkuje ogólnym odmłodzeniem problematycznego obszaru. Sam implant jest praktycznie niewyczuwalny i daje wrażenie naturalnie powiększonych ust. W zależności od użytego preparatu efekty zabiegu mogą utrzymywać się od 6 do 12 miesięcy.

Efekty zabiegu

Są one zależne od potrzeb pacjenta, zasadniczo jednak mogą dotyczyć:

-wymodelowania konturu ust,

-zwiększenia objętości czerwieni wargowej,

-powiększenia i ujędrnienia ust,

-odmłodzenia okolicy poddanej zabiegowi,

-uniesienia opadających kącików ust,

-zniwelowania drobnych zmarszczek wokół ust.

Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu są:

– ciąża i okres karmienia piersią,

– miesiączka,

– opryszczka,

– blizny w obrębie ust,

– choroby układu immunologicznego,

– choroby nowotworowe,

– skłonności do blizn przerostowych,

– nadwrażliwość na kwas hialuronowy.

Jak należy zachowywać się po zabiegu?

Dla uzyskania optymalnych rezultatów przez kilka godzin po zabiegu zalecane jest unikanie nadmiernej ekspresji wokół ust oraz dotykania i masowania miejsc iniekcji. Przez około 3 dni od zabiegu należy unikać nadmiernego ogrzewania ciała.

Chcesz mieć usta, o jakich zawsze marzyłaś? Pragniesz pozbyć się zmarszczek i odjąć sobie lat? Umów się na konsultację http://www.esteticmed.pl/o-klinice/kliniki-esteticmed i dowiedz się wszystkiego o zabiegu modelowania ust.

Artykuł sponsorowany

PODZIEL SIĘ: